PERSON SEARCH

Who

What

Where

Phonebook

Name Title Unit Ph. E-mail
Lars Peter SvendsenØkonomimedarbejderDTU Biosustainlpsv@dtu.dk
Kristina KastbjergØkonomimedarbejderDTU Biosustainkrka@dtu.dk
Lisette Treu LindØkonomi medarbejderDTU Biosustaintreu@dtu.dk
Pia Dalgaard JensenØkonomi medarbejderDTU Biosustainpdjen@dtu.dk
Henrik LyneborgxRM administratorIT Service+4535 88 87 06henly@dtu.dk
Aghiad Ghazalvisiting scientistDTU Nanotechaggh@nanotech.dtu.dk
Michael Kolling Hansenvirksomhedspraktikant tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesmikoha@dtu.dk
Nicholaj Asger Hansenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesnashan@dtu.dk
Christian Michelsenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Serviceschmich@dtu.dk
Martin Sander Nielsenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesmasani@dtu.dk
Christian Porskrogvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Serviceschrispo@dtu.dk
Matthieu Reyvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4550 39 53 08matrey@dtu.dk
Jonas Røssumvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesjonasr@dtu.dk
Oscar Schmeltzervirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4525 31 05 56oschmel@dtu.dk
Mathias Skovdam Busk Andersenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4531 34 85 34mathan@dtu.dk
Peter Plesnervirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicespeterp@dtu.dk
Joachim Bachmann Nielsenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesjobni@dtu.dk
Hans Hansenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Serviceshansha@dtu.dk
Lillian Katrine Kofodvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Serviceslilkof@dtu.dk
Eske Emil Mørkedalvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4531 17 35 68emoerk@dtu.dk
Rasmus Overgaard Plougvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4522 83 25 44roploug@dtu.dk
Matthew Delaneyvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4541 12 28 03mattde@dtu.dk
Michael Graversenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesmichgr@dtu.dk
Søren Isaksenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicessoeris@dtu.dk
Thomas Kainø Jensenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesthokje@dtu.dk
Jørgen Laustsenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesjlaust@dtu.dk
Bo Esbechvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesboesbe@dtu.dk
Martin Gerth Andersenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesmargan@dtu.dk
Michael Jensenvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Servicesmichjen@dtu.dk
Rasmus Rode Mosbækvirksomhed tilknyttet DTU LinkOffice for Innovation and Sector Services+4531 27 03 00rasmo@dtu.dk
Jacob ChristensentechnicianDTU Wind Energy+4593 51 35 44jacc@dtu.dk
Henning SørensenteacherDTU Transporthas@vd.dk
Kevin Rosenørn Skrumsagersystem integratorADM5+4593 51 07 62keros@dtu.dk
Mette Bybjerg BrockstuderendeDTU Energymebyb@dtu.dk
Ian Lissimorespecial consultant, UNIXDTU Compute+4545 25 52 37iali@dtu.dk
Niels Gylling Mortensensenior researcherDTU Wind Energy+4546 77 50 27nimo@dtu.dk
Niels Thomas Haugårdsecurity architectIT Service+4535 88 82 81ntha@dtu.dk
Christine Molinproject coordinatorDTU Management+4545 25 46 60cmol@dtu.dk
Ole Mejlhede JensenprofessorDTU Civil Engineering+4545 25 18 63omj@byg.dtu.dk
Svend Aage Madsenmechanical engineerDTU Mechanical Engineering+4545 25 47 04svendm@mek.dtu.dk
Morten Berger Jørgensenlaboratory TechnicianDTU Mechanical Engineering+4545 25 41 77mbj@mek.dtu.dk
Anthoula Artagæst hos andrew urquhartDTU Health Techantar@dtu.dk
Elbert HendricksguestDTU Electrical Engineering+4545 25 35 58eh@elektro.dtu.dk
Web Admindfgdgdtu
Olga RiginadatamanagerDTU Health Techorig@dtu.dk
Jim Larsen McLeanassistent professorDTU Adgangskursusjlm@adk.dtu.dk
Marianne Mønsted Jørgensenassistant professorDTU Adgangskursus+4545 25 56 56mam@adk.dtu.dk
Henrik Hvidbergassistant engineerDTU Electrical Engineering+4545 25 39 43hehvi@elektro.dtu.dk
Peter MeinckeWorkshop ManagerDTU Bioengineering+4540 75 51 64petm@dtu.dk
Martin MeisterWorkshop ForemanOffice for Innovation and Sector Services+4527 96 98 52marme@dtu.dk
Klaus MyndalWorkmanDTU Civil Engineering+4545 25 18 74km@byg.dtu.dk
Steen Lenskjold JensenWorkmanDTU Civil Engineering+4545 25 17 96slj@byg.dtu.dk
Leif NielsenWorkmanCampus Service+4540 60 47 09lein@dtu.dk
Sidsel Bjerre AndersenWorking Environment CoordinatorDTU Energy+4546 77 46 04sibj@dtu.dk
Claus TonsbergWebeditorOffice for Research and Relations+4545 25 10 37claust@dtu.dk
Martin Steen NielsenWeb DeveloperDTU Wind Energy+4593 51 08 85msnie@dtu.dk
Annemette Carline SøgårdWaste managerCampus Service+4593 51 09 98amcas@dtu.dk
Martin PedersenWarehouse Operative/PurchaserDTU Biosustain+4522 81 73 64martip@biosustain.dtu.dk
Kai WuVisting studentDTU Mechanical Engineeringwuk17@mails.tsinghua.edu.cn
Chuang WenVisitorDTU Mechanical Engineeringcwen@mek.dtu.dk
Mikael Bliksted LarsenVisiting scientistDTU Compute+4545 25 30 81mblla@dtu.dk
Brian HaymanVisiting researcherDTU Mechanical Engineeringbhayman@mek.dtu.dk
Sheng HuangVisiting researcherDTU Electrical Engineeringshehua@dtu.dk
Bo Ulrik AndersenVisiting TeacherDTU Diplombuan@dtu.dk
Jae Seong LeeVisiting Scientist/ProfessorDTU Biosustainjaelee@biosustain.dtu.dk
Lucía Pérez ÁlvarezVisiting Scientist/ ProfessorDTU Biosustainlupeal@biosustain.dtu.dk
Robert MansVisiting ScientistDTU Biosustain+32(0)644210770romans@biosustain.dtu.dk
Ricardo AssunçãoVisiting Researcher EU FORA fellowNational Food Instituteriassu@food.dtu.dk
Iñigo Flores ItuarteVisiting ResearcherDTU Mechanical Engineeringifi@mp.aau.dk
Mikiyasu SakanakaVisiting ResearcherNational Food Institutemiksak@food.dtu.dk
Peiyu LiangVisiting ResearcherDTU Environment+4545 25 65 31peilia@env.dtu.dk
Kamran MohagheghVisiting ResearcherDTU Mechanical Engineeringkam@metrologic.dk
John George PopeVisiting Research ScientistDTU Aquajgpo@aqua.dtu.dk
Charles J. WeschlerVisiting ProfessorDTU Civil Engineeringweschlch@rwjms.rutgers.edu
Roberto MonacoVisiting ProfessorDTU Physicsr.monaco@cib.na.cnr.it
David Peter WyonVisiting ProfessorDTU Civil Engineering+4545 25 40 06dpw@byg.dtu.dk
Christoph NoeverVisiting PostdocDTU Aquacnno@aqua.dtu.dk
Yawei PengVisiting PostdocDTU Mechanical Engineeringpengyw@njtech.edu.cn
Titi SuiVisiting PostdocDTU Mechanical Engineeringtisuich@mek.dtu.dk
Shima AbolfathiVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringshiabo@mek.dtu.dk
Li LiangVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringjzlliang@163.com
Linfei ShuaiVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringlfshuai@cqu.edu.cn
Vergilo Torezan Silingardi Del ClaroVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringvergiliotorezan@gmail.com
Andrea ChialastriVisiting PhD studentDTU Electrical Engineeringandchia@elektro.dtu.dk
Salihu Olayinka TanimowoVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineering92-032141@students.unilorin.edu.ng
Limin ChenVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineering+4545 25 13 90liminchen-hit@outlook.com
Xu ChenVisiting PhD studentDTU Electrical Engineering+4545 25 34 71xuchen@elektro.dtu.dk
Wenjun GaoVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringwenjgao@mek.dtu.dk
Dong GeVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringdongge305@163.com
Guoqiang MaVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringmaerkkdp@cqu.edu.cn
Nicolas BertramVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringnbertram@sund.ku.dk
Yue XiaoVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringshawnxiao@cqu.edu.cn
Guangni ZhouVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringzhouguangni@gmail.com
Wei BaVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringbw15@mails.tsinghua.edu.cn
Shucheng WangVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringscwang@ncepu.edu.cn
Yong HeVisiting PhD studentDTU Mechanical Engineeringheyongxjtu@gmail.com
Laura SerioliVisiting PhD StudentDTU Biosustainlauser@nanotech.dtu.dk
Erika Lorena Soto ChavarroVisiting PhDDTU Biosustainericha@biosustain.dtu.dk
Saeed EiniVisiting PhDDTU Chemical Engineeringsaeein@kt.dtu.dk
Rajit RanjanVisiting Ph.D. StudentDTU Mechanical Engineeringr.ranjan@tudelft.nl